Act on it

Frida Paustian og Thomas Milton
E-mail: info@act-on-it.dk 
Tlf.: 28402890

Apotekerforeningen

Peter Starup
Pressekonsulent
E-mail: pst@apotekerforeningen.dk
Tlf.: 26 77 25 99

Astma-Allergi Danmark

Christine Højer Eriksen
Rådgiver, sygeplejerske
E-mail: che@astma-allergi.dk
Tlf.: 43 22 16 62

Ballerup Kommune

Lasse Munkholm
Kommunikationskonsulent
Politisk Sekretariat
E-mail: lamu@ballk.dk
Tlf.: 4477 2629

Bornholms Regionskommune

Gunilla Hessellund
Konsulent til sundhedsfremme
E-mail: gunilla.hessellund@brk.dk

Børnerådet

Anna Eistrup
Presseansvarlig
E-mail: aei@brd.dk
Tlf.: 33783304

Børns Vilkår

Sofie Birch
Politisk konsulent
E-mail: sb@bornsvilkar.dk

Chris McDonald & Just Human

Ida Enghave
Direktør i Just Human
E-mail: Ie@justhuman.dk
Tlf.: 24857475

Gladsaxe Kommune

Trine Wulff Larsen
Sundhedskoordinator
E-mail: trwula@gladsaxe.dk

Hjerteforeningen

Simon Rask
Chefkonsulent i forebyggelsesafdelingen
E-mail: srask@hjerteforeningen.dk
Tlf.: 33670008 eller 30 92 89 01

Kommunernes Landsforeningen (KL)

Anne Hagen Nielsen
Konsulent hos Center for Social og Sundhed
E-mail: aen@kl.dk 
Tlf.: 33703720

Københavns Kommune

Susanne Juul Rohmann
Specialkonsulent ved afdeling for Strategisk Folkesundhed
E-mail: ya24@suf.kk.dk 
Tlf.: 51625887

 

 

Lungeforeningen

Birgitte Skøtt Lenstrup
PR- og kommunikationschef
E-mail: bsl@lunge.dk
Tlf.: 38 76 00 37 eller 22 56 65 15

 

Lyngby-Taarbæk Kommune

Jeanette Nygaard Madsen
Sundheds- og sekretariatschef 
E-mail jenm@ltk.dk
Tlf.: 51631160

Lægeforeningen

Mette Ebdrup
Kommunikationschef
E-mail: meb@dadl.dk
Tlf.: 21313344

Lægevidenskabelige Selskaber

Marie Pinholt Krabbe
Sekretariatschef
E-mail mpk@dadl.dk
Tlf.: 23 71 33 40

Middelfart Produktionsskole

Julie Krarup
Forstander
E-mail: julie@midpro.dk
Tlf.: 88325989 eller 21263658

Mølholm Skole

Kristian Pedersen
Skoleleder
E-mail: kripe@vejle.dk
Tlf.: 23 27 66 61

New Nordic Youth - Efterskolen for Iværksætteri

Jane Holstein
Skoleleder
E-mail: newnordicyouth@gmail.com
Tlf.: 25142590

Norddjurs Kommune, Sundhed og Omsorg

Søs Fuglsang
Chef for Sundhed og Omsorg
E-mail: ke@norddjurs.dk
Tlf.: 23 30 03 65

Odder Kommune

Ulla Salling
Chefkonsulent
E-mail: ulla.salling@odder.dk
Tlf.: 87804010
 

Odense Kommune

Anette Stensgaard
Projektleder
E-mail: aste@odense.dk
Tlf.: 30304927

Pfizer

Birgitte Andersen
Communication Manager
Tlf.: 20461665

Randers Kommune

Marie Have Qvist
Journalist og kommunikationsmedarbejder
E-mail: marie.have.qvist@randers.dk
Tlf.: 89151503 eller 51141503

Ringkøbing-Skjern Kommune

Ulla Svendsen
Leder Sundhedscenter Vest
E-mail: ulla.svendsen@rksk.dk
Tlf.: 30947790

Roskilde Kommune

Lise Hammershøj
Kommunikationskonsulent
E-mail: liseh@roskilde.dk

Slagteriskolen i Roskilde

Glenny Hansen
Uddannelsesdirektør

SOSU C

Gitte Brodersen
Uddannelseschef
E-mail: gitte.brodersen@sosuc.dk
Tlf.: 22797410

Statens Institut for Folkesundhed

Birgitte Hornhaver
Pressechef
E-mail: biho@si-folkesundheder.dk
Tlf.: 65507711

Struer Kommune

Karen Møller Olesen
Sundhedskonsulent
E-mail: karenmo@struer.dk 
Tlf.: 96848466

Strøm (Strøm Festival)

Mads Bjerregaard
Communication and Partners
E-mail: Mads@stromcph.dk 

Sundhedsminister Ellen Thrane Nørby

Rikke Skaarup Schjødt
Fuldmægtig
E-mail: rsc@sum.dk
Tlf.: 72269535

Sundhedsstyrelsen

Tina Guldmann Gustavsen
Presserådgiver
E-mail: tggu@sst.dk
Tlf.: 93590158

SUND-skolen

Tina Huge Larsen
SFO leder
E-mail: Tih@guldborgsund.dk 
Tlf.: 25182249 eller 22528343

Syddjurs Kommune

Marianne Ahrenkiel Søgaard
Sundhedskonsulent
E-mail: Marh@syddjurs.dk  
Tlf.: 51328216

Tandlægeforeningen

Charlotte Holst
Kommunikationskonsulent
E-mail: chh@tdl.dk 
Tlf.:26 82 18 24


Vidensråd for Forebyggelse

Pernille Bendtsen
Sekretariatschef
E-mail: pbe.VVF@dadl.dk
Tlf.: 35448316

Aalborg Kommune

Kristina Thitgaard Poulsen
Konsulent og røgkoordinator i sundhedstrategisk team
E-mail: kristina.thitgaard@aalborg.dk 
Tlf.: 99311978 eller 25201978

Hillerød Kommune

Vibe Reetz
Presseansvarlig
E-mail: vire@hillerod.dk
Tlf.: 72320023

Quantic

Morten Buus
Key Account Manager
E-mail: mbu@quantic.dk
Tlf.: 51920435